EN CZ Archiv Přihlášení Vstupenky online

Galerie novinek

V rámci letošního ročníku 4. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň 2023 jsme se rozhodli aplikovat jednu z novinek, kterými jsme se inspirovali na jiných veletrzích – GALERII NOVINEK.

Princip je velmi jednoduchý, na velkých, ze všech stran volně přístupných stolech jsou vystaveny podzimní novinky, ve kterých si návštěvníci volně listují a mohou si poznamenat tituly, které je zaujmou.

U těch, kteří budou přímo v Plzni vystavovat, je vhodné dané knihy označit přelepkou s číslem stánku, kde lze knihy zakoupit. Volně k rozdávání lze samozřejmě přiložit ediční plány. Těm, kteří se do prezentace zapojí, vyhradíme sekci v katalogu plzeňského Světa knihy, kde bude uveden kontakt na nakladatele a jeho e-shop. Katalog je koncipován jako speciální příloha regionálního Deníku (Vltava Labe Press), jenž bude týden před zahájením vkládán do všech západočeských mutací a v počtu deset tisíc kusů distribuován před akcí v rámci města Plzně a rovněž návštěvníkům veletrhu.

Pro letošek jsme podmínky účasti na prezentaci nových titulů podzimní sezony v GALERII NOVINEK, stanovili následovně:

  • pro vystavovatele v Plzni je umístění tří novinek zdarma, další titul á 150,- Kč
  • pro ty, kteří nevystavují, je stanoven paušál 750,- Kč za jeden až tři tituly a 250,- Kč za každý další titul

Podmínkou vystavení je dodání dvou výtisků každé novinky, případně edičních plánů či letáků v max. množství 20 ks. Je potřeba počítat s tím, že knihy se na akci znehodnotí, nicméně počítáme se stálou službou, která by měla v maximální míře ohlídat to, aby si lidé knihy z výstavky neodnášeli.

Zájem o účast v Galerii novinek, prosím zašlete kolegyni Andree Tachecí (info@svetknihy.cz). Následně obdržíte instrukce.

Zároveň Vám doporučujeme prezentaci v Plzni kombinovat s inzercí v Knižních novinkách, kterých jsme od letoška vydavateli, a zářijové číslo bude samozřejmě na Svět knihy Plzeň zaměřeno (náklad 15.000 ks, distribuce zdarma do všech knihkupectví v republice).

Další možností, jak prezentovat nabídku Vaší produkce, je propagace přímo na místě formou distribuce reklamních letáčků a umístění roll-upů v prostorách areálu DEPO2015 či umístění reklamy na stránkách veletrhu. Bližší informace na info@svetknihy.cz.

Věříme, že je to další způsob, jak pomoci dostat Vaše knihy ke čtenářům.